Infineon Technologies BAS12507WE6327HTSA1
Part No.:
BAS12507WE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAS12507WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 25V SOT343-3D
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
25 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
950 mV @ 35 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 nA @ 25 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT343-3D
1. How to order BAS12507WE6327HTSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAS12507WE6327HTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS12507WE6327HTSA1?
Image BAS12507WE6327HTSA1
Part Number BAS12507WE6327HTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case SC-82A, SOT-343
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Diode Configuration 2 Independent
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 25 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 35 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 25 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)