Infineon Technologies BAS70E6433HTMA1
Part No.:
BAS70E6433HTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAS70E6433HTMA1.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23
Manufacturer:
Infineon Technologies
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
PG-SOT23
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 125°C
1. How to order BAS70E6433HTMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAS70E6433HTMA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS70E6433HTMA1?
Image BAS70E6433HTMA1
Part Number BAS70E6433HTMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Current - Average Rectified (Io) 70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 100 ps
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package PG-SOT23
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C