STMicroelectronics BAS70FILM
Part No.:
BAS70FILM
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAS70FILM.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT23-3
Manufacturer:
STMicroelectronics
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOT-23-3
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
1. How to order BAS70FILM on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAS70FILM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS70FILM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAS70FILM.
7.How to contact us to get technical supports, such as BAS70FILM pin diagram, BAS70FILM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BAS70FILM
Part Number BAS70FILM
Manufacturer STMicroelectronics
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Current - Average Rectified (Io) 70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23-3
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)