STMicroelectronics BAS70WFILM
Part No.:
BAS70WFILM
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAS70WFILM.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT323
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
70 V
Current - Average Rectified (Io):
70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F:
2pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOT-323
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
1. How to order BAS70WFILM on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAS70WFILM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS70WFILM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAS70WFILM.
7.How to contact us to get technical supports, such as BAS70WFILM pin diagram, BAS70WFILM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BAS70WFILM
Part Number BAS70WFILM
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Current - Average Rectified (Io) 70mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-323
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)