Infineon Technologies BAT1504WH2110XTSA1
Part No.:
BAT1504WH2110XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
RF Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAT1504WH2110XTSA1.pdf
Description:
RF DIODES PG-SOT323-3
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Diode Type:
Schottky - 1 Pair Series Connection
Voltage - Peak Reverse (Max):
4V
Current - Max:
110 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.35pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
5.8Ohm @ 50mA, 1MHz
Power Dissipation (Max):
100 mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
PG-SOT323-3
1. How to order BAT1504WH2110XTSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAT1504WH2110XTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAT1504WH2110XTSA1?
Image BAT1504WH2110XTSA1
Part Number BAT1504WH2110XTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Diode Type Schottky - 1 Pair Series Connection
Voltage - Peak Reverse (Max) 4V
Current - Max 110 mA
Capacitance @ Vr, F 0.35pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F 5.8Ohm @ 50mA, 1MHz
Power Dissipation (Max) 100 mW
Operating Temperature 150°C (TJ)