STMicroelectronics BAT30FILM
Part No.:
BAT30FILM
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAT30FILM.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOT23-3
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
530 mV @ 300 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
22pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
1. How to order BAT30FILM on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAT30FILM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAT30FILM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAT30FILM.
7.How to contact us to get technical supports, such as BAT30FILM pin diagram, BAT30FILM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BAT30FILM
Part Number BAT30FILM
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 22pF @ 0V, 1MHz
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOT-23-3
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)