STMicroelectronics BAT30JFILM
Part No.:
BAT30JFILM
Category:
Single Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAT30JFILM.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD323
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
530 mV @ 300 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
22pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package:
SOD-323
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
1. How to order BAT30JFILM on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAT30JFILM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAT30JFILM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAT30JFILM.
7.How to contact us to get technical supports, such as BAT30JFILM pin diagram, BAT30JFILM datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BAT30JFILM
Part Number BAT30JFILM
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 22pF @ 0V, 1MHz
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package SOD-323
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)