STMicroelectronics BAT30SWFILM
Part No.:
BAT30SWFILM
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAT30SWFILM.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOT 30V 300MA SOT323
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Series Connection
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
530 mV @ 300 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Supplier Device Package:
SOT-323
1. How to order BAT30SWFILM on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAT30SWFILM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAT30SWFILM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BAT30SWFILM.
Image BAT30SWFILM
Part Number BAT30SWFILM
Manufacturer STMicroelectronics
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)