Infineon Technologies BAV70WE6327BTSA1
Part No.:
BAV70WE6327BTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAV70WE6327BTSA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT323
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.25 V @ 150 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
4 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 nA @ 70 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT323
1. How to order BAV70WE6327BTSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAV70WE6327BTSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAV70WE6327BTSA1?
Image BAV70WE6327BTSA1
Part Number BAV70WE6327BTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 70 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)