Infineon Technologies BAW101E6433HTMA1
Part No.:
BAW101E6433HTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBAW101E6433HTMA1.pdf
Description:
DIODE ARR GP 300V 250MA SOT1433D
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
TO-253-4, TO-253AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
2 Independent
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
250mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.3 V @ 100 mA
Speed:
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
1 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr:
150 nA @ 250 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT-143-3D
1. How to order BAW101E6433HTMA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BAW101E6433HTMA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAW101E6433HTMA1?
Image BAW101E6433HTMA1
Part Number BAW101E6433HTMA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case TO-253-4, TO-253AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Diode Configuration 2 Independent
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 250mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 100 mA
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 1 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 250 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)