Infineon Technologies BCR10PNH6727XTSA1
Part No.:
BCR10PNH6727XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBCR10PNH6727XTSA1.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
Frequency - Transition:
130MHz
Power - Max:
250mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT363-PO
1. How to order BCR10PNH6727XTSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BCR10PNH6727XTSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BCR10PNH6727XTSA1?
Image BCR10PNH6727XTSA1
Part Number BCR10PNH6727XTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case 6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA
Frequency - Transition 130MHz
Power - Max 250mW