Renesas Electronics Corporation BCR16FR-12LB#BB0
Part No.:
BCR16FR-12LB#BB0
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBCR16FR-12LB#BB0.pdf
Description:
TRIAC 600V 16A
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
Supplier Device Package:
1. How to order BCR16FR-12LB#BB0 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BCR16FR-12LB#BB0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BCR16FR-12LB#BB0?
Image BCR16FR-12LB#BB0
Part Number BCR16FR-12LB#BB0
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Package/Case -
Packaging Tube
Product Status Obsolete