Diotec Semiconductor BCR22PN-AQ
Part No.:
BCR22PN-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBCR22PN-AQ.pdf
Description:
BIASED BJT SOT-363 NPN+PNP
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Series:
Package/Case:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
60V
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
70 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Frequency - Transition:
170MHz
Power - Max:
250mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order BCR22PN-AQ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BCR22PN-AQ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BCR22PN-AQ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BCR22PN-AQ.
7.How to contact us to get technical supports, such as BCR22PN-AQ pin diagram, BCR22PN-AQ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BCR22PN BCR22PN-AQ
Part Number BCR22PN BCR22PN-AQ
Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
Series - -
Package/Case 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60V 60V
Resistor - Base (R1) 22kOhms 22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms 22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 70 @ 5mA, 5V 70 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA 300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) 100nA (ICBO)
Frequency - Transition 170MHz 170MHz
Power - Max 250mW 250mW