Ampleon USA Inc. BLA1011-10
Part No.:
BLA1011-10
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-467C
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLA1011-10.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 36V SOT467C
Shipping
Inventory:333
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-467C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
36 V
Current Rating (Amps):
100µA
Noise Figure:
Current - Test:
50 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
75 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLA1011-10 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLA1011-10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLA1011-10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLA1011-10.
7.How to contact us to get technical supports, such as BLA1011-10 pin diagram, BLA1011-10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BLA1011-10 BLA1011-300 BLA1011-200 BLA1011-10,112 BLA1011-2,112
Part Number BLA1011-10 BLA1011-300 BLA1011-200 BLA1011-10,112 BLA1011-2,112
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - - -
Package/Case SOT-467C SOT-957A SOT-502A SOT-467C SOT-538A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Tray
Product Status Active Active Active Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - - - -
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz 1.03GHz ~ 1.09GHz 1.03GHz ~ 1.09GHz 1.03GHz ~ 1.09GHz 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 15dB 16.5dB 13dB 15dB 16dB
Voltage - Test 36 V 32 V 36 V 36 V 36 V
Current Rating (Amps) 100µA 3.3µA 1µA 2.2A 2.2A
Noise Figure - - - - -
Current - Test 50 mA 150 mA 150 mA 50 mA 50 mA
Power - Output 10W 300W 200W 10W 2W
Voltage - Rated 75 V 65 V 75 V 75 V 75 V