Ampleon USA Inc. BLA8G1011L-300U
Part No.:
BLA8G1011L-300U
Package:
SOT-502A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLA8G1011L-300U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502A
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued
Frequency:
1.06GHz
Gain:
16.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLA8G1011L-300U on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLA8G1011L-300U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLA8G1011L-300U?
Image BLA8G1011L-300U BLA8G1011LS-300U BLA8G1011L-300GU BLA8G1011LS-300GU
Part Number BLA8G1011L-300U BLA8G1011LS-300U BLA8G1011L-300GU BLA8G1011LS-300GU
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - -
Package/Case SOT-502A SOT-502B SOT-502A SOT-502E
Packaging Tray Tray Tray Tray
Product Status Discontinued Discontinued Discontinued Discontinued
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - - -
Frequency 1.06GHz 1.06GHz 1.06GHz 1.06GHz
Gain 16.5dB 16.5dB 16.5dB 16.5dB
Voltage - Test 32 V 32 V 32 V 32 V
Current Rating (Amps) - - - -
Noise Figure - - - -
Current - Test 150 mA 150 mA 150 mA 150 mA
Power - Output 300W 300W 300W 300W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V