Ampleon USA Inc. BLA8H0910L-500U
Part No.:
BLA8H0910L-500U
Package:
SOT-502A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLA8H0910L-500U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT502A
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Frequency:
900MHz ~ 930MHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
90 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
114.5 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLA8H0910L-500U on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLA8H0910L-500U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLA8H0910L-500U?
Image BLA8H0910L-500U BLA8H0910LS-500U
Part Number BLA8H0910L-500U BLA8H0910LS-500U
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-502A SOT-502B
Packaging Bulk Bulk
Product Status Discontinued Discontinued
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 900MHz ~ 930MHz 900MHz ~ 930MHz
Gain 19dB 19dB
Voltage - Test 50 V 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA 2.8µA
Noise Figure - -
Current - Test 90 mA 90 mA
Power - Output 500W 500W
Voltage - Rated 114.5 V 114.5 V