Ampleon USA Inc. BLC10G15XS-301AVTY
Part No.:
BLC10G15XS-301AVTY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1275-1
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V DFM6
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1275-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency:
1.452GHz ~ 1.492GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
30 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
300 mA
Power - Output:
350W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
DFM6
1. How to order BLC10G15XS-301AVTY on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLC10G15XS-301AVTY price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLC10G15XS-301AVTY?
Image BLC10G15XS-301AVTZ BLC10G15XS-301AVTYZ BLC10G15XS-301AVTY
Part Number BLC10G15XS-301AVTZ BLC10G15XS-301AVTYZ BLC10G15XS-301AVTY
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series BLC - -
Package/Case SOT-1275-1 SOT-1275-1 SOT-1275-1
Packaging Tray Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Technology LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration Dual, Common Source 2 N-Channel (Dual) Common Source 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 1.452GHz ~ 1.492GHz 1.452GHz ~ 1.492GHz 1.452GHz ~ 1.492GHz
Gain 18dB 18dB 18dB
Voltage - Test 30 V 30 V 30 V
Current Rating (Amps) 1.4µA 1.4µA 1.4µA
Noise Figure - - -
Current - Test 300 mA 300 mA 300 mA
Power - Output 305W 350W 350W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V