Ampleon USA Inc. BLC10G19LS-250WT
Part No.:
BLC10G19LS-250WT
Package:
SOT-1271-2
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G19LS-250WT.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1271-2
Series:
BLC
Package/Case:
SOT-1271-2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.93GHz ~ 1.99GHz
Gain:
19.3dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.4 A
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLC10G19LS-250WT on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLC10G19LS-250WT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLC10G19LS-250WT?
Image BLC10G19LS-250WTZ BLC10G19LS-250WT
Part Number BLC10G19LS-250WTZ BLC10G19LS-250WT
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series BLC BLC
Package/Case SOT-1271-2 SOT-1271-2
Packaging Tray Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 1.93GHz ~ 1.99GHz 1.93GHz ~ 1.99GHz
Gain 19.3dB 19.3dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA 1.4µA
Noise Figure - -
Current - Test 1.4 A 1.4 A
Power - Output 250W 250W
Voltage - Rated 65 V 65 V