| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | SOT-1258-4 | SOT-1258-4 | SOT-1258-5 | SOT-1258-5 | SOT-1258-5 |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR) | Tray | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Technology | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS |
| Frequency | 1.93GHz ~ 1.995GHz | 1.93GHz ~ 1.995GHz | 1.93GHz ~ 2GHz | 1.93GHz ~ 2GHz | 1.93GHz ~ 2GHz |
| Gain | 15dB | 15dB | 15dB | 15dB | 15dB |
| Voltage - Test | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current Rating (Amps) | 2.8µA | 2.8µA | 2.8µA | 2.8µA | 2.8µA |
| Noise Figure | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 2.8 A | 1.06 A | 370 mA | 370 mA | 370 mA |
| Power - Output | 750W | 600W | 550W | 550W | 550W |
| Voltage - Rated | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |