Ampleon USA Inc. BLC10G19XS-600AVTZ
Part No.:
BLC10G19XS-600AVTZ
Package:
SOT-1258-4
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G19XS-600AVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V SOT1258-4
Package/Case:
SOT-1258-4
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency:
1.93GHz ~ 1.995GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
30 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
2.8 A
Power - Output:
750W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLC10G19XS-600AVTZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLC10G19XS-600AVTZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLC10G19XS-600AVTZ?
Image BLC10G19XS-600AVTZ BLC10G19XS-601AVTY BLC10G19XS-551AVZ BLC10G19XS-551AVYZ BLC10G19XS-551AVY
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - - -
Package/Case SOT-1258-4 SOT-1258-4 SOT-1258-5 SOT-1258-5 SOT-1258-5
Packaging Tray Tape & Reel (TR) Tray Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Frequency 1.93GHz ~ 1.995GHz 1.93GHz ~ 1.995GHz 1.93GHz ~ 2GHz 1.93GHz ~ 2GHz 1.93GHz ~ 2GHz
Gain 15dB 15dB 15dB 15dB 15dB
Voltage - Test 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current Rating (Amps) 2.8µA 2.8µA 2.8µA 2.8µA 2.8µA
Noise Figure - - - - -
Current - Test 2.8 A 1.06 A 370 mA 370 mA 370 mA
Power - Output 750W 600W 550W 550W 550W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V 65 V