Ampleon USA Inc. BLC10G22LS-240PVTZ
Part No.:
BLC10G22LS-240PVTZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1275-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G22LS-240PVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1275-3
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1275-3
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain:
19.7dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.6 A
Power - Output:
60W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLC10G22LS-240PVTZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLC10G22LS-240PVTZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLC10G22LS-240PVTZ?
Image BLC10G22LS-240PVTZ BLC10G22LS-240PVTY
Part Number BLC10G22LS-240PVTZ BLC10G22LS-240PVTY
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-1275-3 SOT1275-3
Packaging Tray Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 2.11GHz ~ 2.2GHz 2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain 19.7dB 19.7dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA 1.4µA
Noise Figure - -
Current - Test 1.6 A 1.6 A
Power - Output 60W 60W
Voltage - Rated 65 V 65 V