Ampleon USA Inc. BLC10M6XS200Z
Part No.:
BLC10M6XS200Z
Package:
SOT-1270-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10M6XS200Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1270-1
Package/Case:
SOT-1270-1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
425MHz ~ 450MHz
Gain:
19.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
4.2µA
Noise Figure:
Current - Test:
350 mA
Power - Output:
200W
Voltage - Rated:
65 V
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLC10M6XS200Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLC10M6XS200Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLC10M6XS200Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLC10M6XS200Z.
Image BLC10M6XS200Z
Part Number BLC10M6XS200Z
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-1270-1
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 425MHz ~ 450MHz
Gain 19.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 4.2µA
Noise Figure -
Current - Test 350 mA
Power - Output 200W
Voltage - Rated 65 V