Ampleon USA Inc. BLF0910H6L500U
Part No.:
BLF0910H6L500U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLF0910H6L500U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT502A
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
900MHz ~ 930MHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
90 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
114.5 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLF0910H6L500U on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLF0910H6L500U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLF0910H6L500U?
Image BLF0910H6L500U
Part Number BLF0910H6L500U
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-502A
Packaging Tray
Product Status Discontinued
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 900MHz ~ 930MHz
Gain 19dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 90 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 114.5 V