Ampleon USA Inc. BLF2425M7L250P,112
Part No.:
BLF2425M7L250P,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLF2425M7L250P,112.pdf
Description:
RF FET LDMOS 65V 15DB SOT539A
Shipping
Inventory:272
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.45GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
20 mA
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLF2425M7L250P,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLF2425M7L250P,112 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLF2425M7L250P,112?
Image BLF2425M7L250P,112 BLF2425M7L250P,118
Part Number BLF2425M7L250P,112 BLF2425M7L250P,118
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-539A SOT-539A
Packaging Tray Tape & Reel (TR)
Product Status Active Not For New Designs
Technology LDMOS LDMOS
Configuration Dual, Common Source Dual, Common Source
Frequency 2.45GHz 2.45GHz
Gain 15dB 15dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 20 mA 20 mA
Power - Output 250W 250W
Voltage - Rated 65 V 65 V