NXP USA Inc. BLF7G24L-160P,112
Part No.:
BLF7G24L-160P,112
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-539A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLF7G24L-160P,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT539A
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539A
Packaging:
Tube
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain:
18.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1.2 A
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLF7G24L-160P,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLF7G24L-160P,112 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLF7G24L-160P,112?
Image BLF7G24LS-140,118 BLF7G24L-100,112 BLF7G24LS-160P,112 BLF7G24L-160P,112
Part Number BLF7G24LS-140,118 BLF7G24L-100,112 BLF7G24LS-160P,112 BLF7G24L-160P,112
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - - - -
Package/Case SOT-502B SOT-502A SOT539B SOT-539A
Packaging Bulk Tube Tube Tube
Product Status Active Obsolete Active Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - Dual, Common Source Dual, Common Source
Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain 18.5dB 18dB 18.5dB 18.5dB
Voltage - Test 28 V 28 V 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 28A 28A - -
Noise Figure - - - -
Current - Test 1.3 A 900 mA 1.2 A 1.2 A
Power - Output 30W 20W 30W 30W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V