Ampleon USA Inc. BLF8G27LS-150VU
Part No.:
BLF8G27LS-150VU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1244B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLF8G27LS-150VU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V CDFM6
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1244B
Packaging:
Bulk
Frequency:
2.6GHz ~ 2.7GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1.3 A
Power - Output:
45W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
CDFM6
1. How to order BLF8G27LS-150VU on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLF8G27LS-150VU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLF8G27LS-150VU?
Image BLF8G27LS-100U BLF8G27LS-100GVQ BLF8G27LS-100J BLF8G27LS-150GVQ BLF8G27LS-150VU
Part Number BLF8G27LS-100U BLF8G27LS-100GVQ BLF8G27LS-100J BLF8G27LS-150GVQ BLF8G27LS-150VU
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - - -
Package/Case SOT-502B SOT-1244C SOT-502B SOT-1244C SOT-1244B
Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - - - -
Frequency 2.5GHz ~ 2.7GHz 2.5GHz ~ 2.7GHz 2.5GHz ~ 2.7GHz 2.6GHz ~ 2.7GHz 2.6GHz ~ 2.7GHz
Gain 17dB 17dB 17dB 18dB 18dB
Voltage - Test 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
Noise Figure - - - - -
Current - Test 900 mA 900 mA 900 mA 1.3 A 1.3 A
Power - Output 25W 25W 25W 45W 45W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V 65 V