Ampleon USA Inc. BLF8G38LS-75VU
Part No.:
BLF8G38LS-75VU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1239B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLF8G38LS-75VU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V CDFM6
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1239B
Packaging:
Bulk
Frequency:
3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain:
15.5dB
Voltage - Test:
30 V
Current - Test:
600 mA
Power - Output:
20W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
CDFM6
1. How to order BLF8G38LS-75VU on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLF8G38LS-75VU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLF8G38LS-75VU?
Image BLF8G38LS-75VU BLF8G38LS-75VJ BLF8G38LS-75V
Part Number BLF8G38LS-75VU BLF8G38LS-75VJ BLF8G38LS-75V
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - -
Package/Case SOT-1239B SOT-1239B SOT-1239B
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - -
Frequency 3.4GHz ~ 3.6GHz 3.4GHz ~ 3.6GHz 3.4GHz ~ 3.8GHz
Gain 15.5dB 15.5dB 15.5dB
Voltage - Test 30 V 30 V 30 V
Current Rating (Amps) - - 2.8µA
Noise Figure - - -
Current - Test 600 mA 600 mA 600 mA
Power - Output 20W 20W 75W
Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V