Ampleon USA Inc. BLL8H0514L-130U
Part No.:
BLL8H0514L-130U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1135A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLL8H0514L-130U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V CDFM2
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1135A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
50 mA
Power - Output:
130W
Voltage - Rated:
100 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
CDFM2
1. How to order BLL8H0514L-130U on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLL8H0514L-130U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLL8H0514L-130U?
Image BLL8H0514LS-130U BLL8H0514L-130U
Part Number BLL8H0514LS-130U BLL8H0514L-130U
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-1135B SOT-1135A
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB 17dB
Voltage - Test 50 V 50 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 50 mA 50 mA
Power - Output 130W 130W
Voltage - Rated 100 V 100 V