Ampleon USA Inc. BLP0408H9S30Z
Part No.:
BLP0408H9S30Z
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1482-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP0408H9S30Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Shipping
Inventory:743
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1482-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
400MHz ~ 860MHz
Gain:
20.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
108 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLP0408H9S30Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP0408H9S30Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP0408H9S30Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP0408H9S30Z.
Image BLP0408H9S30Z
Part Number BLP0408H9S30Z
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-1482-1
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 400MHz ~ 860MHz
Gain 20.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 108 V