Ampleon USA Inc. BLP0427M9S20Z
Part No.:
BLP0427M9S20Z
Package:
SOT-1482-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP0427M9S20Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1482-1
Shipping
Inventory:351
Package/Case:
SOT-1482-1
Frequency:
400MHz ~ 2.7GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
20W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLP0427M9S20Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP0427M9S20Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP0427M9S20Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP0427M9S20Z.
Image BLP0427M9S20Z
Part Number BLP0427M9S20Z
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-1482-1
Configuration -
Frequency 400MHz ~ 2.7GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 20W
Voltage - Rated 65 V