Ampleon USA Inc. BLP15H9S100GZ
Part No.:
BLP15H9S100GZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1483-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP15H9S100GZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS SOT1483-1
Shipping
Inventory:620
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
BLP
Package/Case:
SOT-1483-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1MHz ~ 1.5GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
50 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLP15H9S100GZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP15H9S100GZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP15H9S100GZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP15H9S100GZ.
Image BLP15H9S100GZ
Part Number BLP15H9S100GZ
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series BLP
Package/Case SOT-1483-1
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1MHz ~ 1.5GHz
Gain 17dB
Voltage - Test -
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test -
Power - Output 100W
Voltage - Rated 50 V