Ampleon USA Inc. BLP15H9S10GZ
Part No.:
BLP15H9S10GZ
Package:
SOT-1483-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP15H9S10GZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1483-1
Shipping
Inventory:754
Series:
BLP
Package/Case:
SOT-1483-1
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1.4GHz
Gain:
22dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
60 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
104 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLP15H9S10GZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP15H9S10GZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP15H9S10GZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP15H9S10GZ.
Image BLP15H9S10GZ
Part Number BLP15H9S10GZ
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series BLP
Package/Case SOT-1483-1
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.4GHz
Gain 22dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 60 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 104 V