Ampleon USA Inc. BLP15H9S30Z
Part No.:
BLP15H9S30Z
Package:
SOT-1482-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP15H9S30Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1482-1
Shipping
Inventory:619
Package/Case:
SOT-1482-1
Frequency:
1.5GHz
Gain:
22dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
10 mA
Power - Output:
30W
Voltage - Rated:
106 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLP15H9S30Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP15H9S30Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP15H9S30Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP15H9S30Z.
Image BLP15H9S30Z
Part Number BLP15H9S30Z
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-1482-1
Configuration -
Frequency 1.5GHz
Gain 22dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 10 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 106 V