Ampleon USA Inc. BLP15M9S100Z
Part No.:
BLP15M9S100Z
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1482-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP15M9S100Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1482-1
Shipping
Inventory:485
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
BLP
Package/Case:
SOT-1482-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.5GHz
Gain:
15.7dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLP15M9S100Z on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP15M9S100Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP15M9S100Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP15M9S100Z.
Image BLP15M9S100Z
Part Number BLP15M9S100Z
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series BLP
Package/Case SOT-1482-1
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.5GHz
Gain 15.7dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 65 V