Ampleon USA Inc. BLP15M9S70GZ
Part No.:
BLP15M9S70GZ
Package:
SOT-1483-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLP15M9S70GZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1483-1
Shipping
Inventory:695
Package/Case:
SOT-1483-1
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1.3GHz
Gain:
23.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
70W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
1. How to order BLP15M9S70GZ on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLP15M9S70GZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLP15M9S70GZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BLP15M9S70GZ.
Image BLP15M9S70GZ
Part Number BLP15M9S70GZ
Manufacturer Ampleon USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-1483-1
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.3GHz
Gain 23.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 70W
Voltage - Rated 65 V