Ampleon USA Inc. BLS6G2731-120,112
Part No.:
BLS6G2731-120,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLS6G2731-120,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502A
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain:
13.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
33A
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
60 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLS6G2731-120,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLS6G2731-120,112 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLS6G2731-120,112?
Image BLS6G2731-120,112 BLS6G2731-6G,112 BLS6G2731S-120,112 BLS6G2731S-130,112 BLS6G2731P-200,117
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - - -
Package/Case SOT-502A SOT-975C SOT-502B SOT-922-1 SOM038
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Discontinued Obsolete Discontinued Discontinued Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - - - -
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz 2.7GHz ~ 3.1GHz 2.7GHz ~ 3.1GHz 2.7GHz ~ 3.1GHz -
Gain 13.5dB 15dB 13.5dB 12dB -
Voltage - Test 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V
Current Rating (Amps) 33A 3.5A 33A 33A -
Noise Figure - - - - -
Current - Test 100 mA 25 mA 100 mA 100 mA 100 mA
Power - Output 120W 6W 120W 130W -
Voltage - Rated 60 V 60 V 60 V 60 V 32 V