Ampleon USA Inc. BLS6G3135-120,112
Part No.:
BLS6G3135-120,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLS6G3135-120,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502A
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain:
11dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
7.2A
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
60 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLS6G3135-120,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLS6G3135-120,112 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLS6G3135-120,112?
Image BLS6G3135S-20,112 BLS6G3135-120,112 BLS6G3135-20,112 BLS6G3135S-120,112
Part Number BLS6G3135S-20,112 BLS6G3135-120,112 BLS6G3135-20,112 BLS6G3135S-120,112
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - - - -
Package/Case SOT-608B SOT-502A SOT-608A SOT-502B
Packaging Tray Tray Tray Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
Configuration - - - -
Frequency 3.1GHz ~ 3.5GHz 3.1GHz ~ 3.5GHz 3.1GHz ~ 3.5GHz 3.1GHz ~ 3.5GHz
Gain 15.5dB 11dB 15.5dB 11dB
Voltage - Test 32 V 32 V 32 V 32 V
Current Rating (Amps) 2.1A 7.2A 2.1A 7.2A
Noise Figure - - - -
Current - Test 50 mA 100 mA 50 mA 100 mA
Power - Output 20W 120W 20W 120W
Voltage - Rated 60 V 60 V 60 V 60 V