NXP USA Inc. BLS7G2933S-150,112
Part No.:
BLS7G2933S-150,112
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-922-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLS7G2933S-150,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V CDFM2
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-922-1
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.9GHz ~ 3.3GHz
Gain:
13.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
4.2µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
60 V
Supplier Device Package:
CDFM2
1. How to order BLS7G2933S-150,112 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLS7G2933S-150,112 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLS7G2933S-150,112?
Image BLS7G2933S-150,112
Part Number BLS7G2933S-150,112
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-922-1
Packaging Tube
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 2.9GHz ~ 3.3GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 4.2µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 60 V