Ampleon USA Inc. BLS8G2731L-400PU
Part No.:
BLS8G2731L-400PU
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLS8G2731L-400PU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT539A
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539A
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
3.1GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BLS8G2731L-400PU on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLS8G2731L-400PU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLS8G2731L-400PU?
Image BLS8G2731LS-400PU BLS8G2731L-400PU
Part Number BLS8G2731LS-400PU BLS8G2731L-400PU
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-539B SOT-539A
Packaging Bulk Tray
Product Status Obsolete Obsolete
Technology LDMOS LDMOS
Configuration Dual, Common Source Dual, Common Source
Frequency 3.1GHz 3.1GHz
Gain 13dB 13dB
Voltage - Test 32 V 32 V
Current Rating (Amps) - -
Noise Figure - -
Current - Test 200 mA 200 mA
Power - Output 400W 400W
Voltage - Rated 65 V 65 V