Ampleon USA Inc. BLS9G2735L-50U
Part No.:
BLS9G2735L-50U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Package:
SOT-1135A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLS9G2735L-50U.pdf
Description:
RF MOSFET CDFM2
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1135A
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
2.7GHz ~ 3.5GHz
Gain:
12dB
Power - Output:
50W
Voltage - Rated:
32 V
Supplier Device Package:
CDFM2
1. How to order BLS9G2735L-50U on DeepFinds Electronics?
3. Are the BLS9G2735L-50U price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLS9G2735L-50U?
Image BLS9G2735LS-50U BLS9G2735L-50U
Part Number BLS9G2735LS-50U BLS9G2735L-50U
Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
Series - -
Package/Case SOT-1135B SOT-1135A
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
Technology LDMOS -
Configuration - -
Frequency 2.7GHz ~ 3.5GHz 2.7GHz ~ 3.5GHz
Gain 12dB 12dB
Current - Test - -
Power - Output 50W 50W
Voltage - Rated 32 V 32 V