Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) BR42KB105M
Part No.:
BR42KB105M
Manufacturer:
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead, Glass
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBR42KB105M.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 1MOHM BEAD
Manufacturer:
Series:
BR42K
Package/Case:
Bead, Glass
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
1M
Resistance Tolerance:
±20%
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
Operating Temperature:
-80°C ~ 300°C
Power - Max:
Length - Lead Wire:
0.31" (7.90mm)
Mounting Type:
Through Hole
Grade:
Qualification:
1. How to order BR42KB105M on DeepFinds Electronics?
3. Are the BR42KB105M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BR42KB105M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BR42KB105M.
7.How to contact us to get technical supports, such as BR42KB105M pin diagram, BR42KB105M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BR42KB105M
Part Number BR42KB105M
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Series BR42K
Package/Case Bead, Glass
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 1M
Resistance Tolerance ±20%
B Value Tolerance -
B0/50 -
Operating Temperature -80°C ~ 300°C
Power - Max -
Length - Lead Wire 0.31" (7.90mm)