Infineon Technologies BSM100GB120DLCHOSA1
Part No.:
BSM100GB120DLCHOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
IGBT Modules
Package:
Description:
BSM100GB120 - INSULATED GATE BIP
Shipping
Inventory:414
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
IGBT Type:
Configuration:
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Current - Collector (Ic) (Max):
Power - Max:
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
Current - Collector Cutoff (Max):
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
Input:
NTC Thermistor:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order BSM100GB120DLCHOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM100GB120DLCHOSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM100GB120DLCHOSA1?
Image BSM100GB120DLCHOSA1 BSM100GB120DLCHOSA1
Part Number BSM100GB120DLCHOSA1 BSM100GB120DLCHOSA1
Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies
Series * -
Package/Case - Module
Packaging Bulk Tray
Product Status Active Obsolete
IGBT Type - -
Configuration - Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 1200 V
Current - Collector (Ic) (Max) - 100 A
Power - Max - 830 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic - -
Input - Standard
NTC Thermistor - Yes
Operating Temperature - -40°C ~ 125°C