Infineon Technologies BSM100GB120DLCKHOSA1
Part No.:
BSM100GB120DLCKHOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT MOD 1200V 100A 830W
Package/Case:
Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
IGBT Type:
Configuration:
Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max):
100 A
Power - Max:
830 W
Input:
Standard
NTC Thermistor:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order BSM100GB120DLCKHOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM100GB120DLCKHOSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM100GB120DLCKHOSA1?
Image BSM100GB120DLCKHOSA1
Part Number BSM100GB120DLCKHOSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Series -
Package/Case Module
Packaging Tray
Product Status Obsolete
IGBT Type -
Configuration Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Power - Max 830 W
Input Standard
NTC Thermistor Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C