Infineon Technologies BSM100GD120DLCBOSA1
Part No.:
BSM100GD120DLCBOSA1
Description:
LOW POWER ECONO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Supplier Device Package:
1. How to order BSM100GD120DLCBOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM100GD120DLCBOSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM100GD120DLCBOSA1?
Image BSM100GD120DLCBOSA1 BSM100GD120DLCBOSA1
Part Number BSM100GD120DLCBOSA1 BSM100GD120DLCBOSA1
Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies
Series * -
Package/Case - Module
Packaging Bulk Tray
Product Status Active Obsolete
IGBT Type - NPT
Configuration - Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 1200 V
Current - Collector (Ic) (Max) - 100 A
Power - Max - -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic - 2.6V @ 15V, 100A
Current - Collector Cutoff (Max) - 12.2 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce - 6.5 nF @ 25 V
Input - Standard
NTC Thermistor - No
Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ)