Infineon Technologies BSM50GB60DLCHOSA1
Part No.:
BSM50GB60DLCHOSA1
Description:
IGBT MODULE 600V 75A 280W
Packaging:
Bulk
Configuration:
Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
600 V
Current - Collector (Ic) (Max):
75 A
Power - Max:
280 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.45V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max):
500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
2.2 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
No
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
1. How to order BSM50GB60DLCHOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM50GB60DLCHOSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM50GB60DLCHOSA1?
Image BSM50GB60DLCHOSA1
Part Number BSM50GB60DLCHOSA1
Package/Case Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
IGBT Type -
Configuration Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Power - Max 280 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max) 500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.2 nF @ 25 V
Input Standard
NTC Thermistor No
Operating Temperature -40°C ~ 125°C