Infineon Technologies BSM75GB60DLCHOSA1
Part No.:
BSM75GB60DLCHOSA1
Description:
IGBT MOD 600V 100A 355W
Packaging:
Bulk
Configuration:
Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
600 V
Current - Collector (Ic) (Max):
100 A
Power - Max:
355 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.45V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max):
500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
3.3 nF @ 25 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
1. How to order BSM75GB60DLCHOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM75GB60DLCHOSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM75GB60DLCHOSA1?
Image BSM75GB60DLCHOSA1
Part Number BSM75GB60DLCHOSA1
Package/Case Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
IGBT Type -
Configuration Single
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Power - Max 355 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.45V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max) 500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.3 nF @ 25 V
Input Standard
NTC Thermistor No
Operating Temperature -40°C ~ 125°C