Zettler Magnetics BV202D12006
Part No.:
BV202D12006
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV202D12006.pdf
Description:
230V INPUT 0.6VA PWR XFMR
Shipping
Inventory:360
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EE20-10.5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
25mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Single
Center Tap:
No
Power - Max:
0.6VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max):
19.50mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV202D12006 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV202D12006 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV202D12006?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV202D12006.
Image BV202D12006
Part Number BV202D12006
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EE20-10.5
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 230V
Voltage - Secondary (Full Load) 12V
Current - Output (Max) 25mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Single
Center Tap No
Power - Max 0.6VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max) 19.50mm