Zettler Magnetics BV202D15003A
Part No.:
BV202D15003A
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV202D15003A.pdf
Description:
115V INPUT 0.35VA PWR XFMR
Shipping
Inventory:480
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EE20-6.5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
11.7mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Dual
Center Tap:
No
Power - Max:
0.35VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max):
16.00mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV202D15003A on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV202D15003A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV202D15003A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV202D15003A.
Image BV202D15003A
Part Number BV202D15003A
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EE20-6.5
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 230V
Voltage - Secondary (Full Load) 15V
Current - Output (Max) 11.7mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Dual
Center Tap No
Power - Max 0.35VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max) 16.00mm