Zettler Magnetics BV301D15023
Part No.:
BV301D15023
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV301D15023.pdf
Description:
2.3VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
Inventory:300
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EI 30-18
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
153mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Dual
Center Tap:
No
Power - Max:
2.3VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
29.80mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV301D15023 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV301D15023 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV301D15023?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV301D15023.
Image BV301D15023
Part Number BV301D15023
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EI 30-18
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 115V
Voltage - Secondary (Full Load) 15V
Current - Output (Max) 153mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Dual
Center Tap No
Power - Max 2.3VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max) 29.80mm