Zettler Magnetics BV301S12015
Part No.:
BV301S12015
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBV301S12015.pdf
Description:
115V INPUT 1.5VA PWR XFMR
Manufacturer:
Zettler Magnetics
Series:
EI 30-12.5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
125mA
Primary Winding(s):
Single
Secondary Winding(s):
Single
Center Tap:
No
Power - Max:
1.5VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
24.40mm
Voltage - Isolation:
4200Vrms
Weight:
1. How to order BV301S12015 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BV301S12015 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV301S12015?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BV301S12015.
Image BV301S12015
Part Number BV301S12015
Manufacturer Zettler Magnetics
Series EI 30-12.5
Packaging Tube
Product Status Active
Type -
Voltage - Primary 115V
Voltage - Secondary (Full Load) 12V
Current - Output (Max) 125mA
Primary Winding(s) Single
Secondary Winding(s) Single
Center Tap No
Power - Max 1.5VA
Mounting Type Through Hole
Termination Style PC Pin
Size / Dimension 32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max) 24.40mm